مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» سوشی سبزیجات

طرز تهیه سوشی سبزیجات | غذای گیاهی

طرز تهیه سوشی سبزیجات

سوشی سبزیجات

مواد لازم:

آب: یک و یک دوم پیمانه
برنج مخصوص سوشی: یک و یک دوم پیمانه
سرکه سفید: یک سوم پیمانه
فلفل دلمه ای زرد: یک عدد
کرفس: یک عدد
خیار: یک عدد
هویج: دو عدد
آووکادو: یک عدد
جلبک دریایی: 4 ورقه
نمک: یک قاشق چای خوری
لیموترش: یک عدد
سس سویا: به مقدار دلخواه برای سرو
ترشی زنجبیل: برای کنار سوشی(صورتی رنگ در عکس)
واسابی: برای کنار سوشی
حصیر مخصوص رول کردن سوشی

طرز تهیه سوشی سبزیجات:

برنج را همراه با آب مدل کته درست كنيد، سرکه و نمک را به آب در حال جوش برنج اضافه كنيد و اجازه دهيد که برنج شفته شود، تمامی سبزیجات را شسته و پوست بكنيد و آنها را خلالی كنيد، آووکادو خردشده را با کمی آب لیموترش تازه مخلوط کنید تا رنگش تیره نشود، حصیر مخصوص رول کردن سوشی را روی میز قرار داده و یک ورقه کاغذ روغنی روی آن پهن كنيد، جلبک را روی حصیر پهن شده قرار دهيد، طوریکه سمت براق جلبک به سمت پائین باشد، برنج را به 4 قسمت تقسیم کرده و یک قسمت آن را روی جلبک پهن كنيد، میزان پهن کردن برنج باید کمی (2 سانتیمتر) بزرگتر از ورقه جلبک باشد.

سپس سبزیجات خرد شده را به 4 قسمت تقسیم کرده و یک قسمت آن را در راستای قسمت طولی ورقه جلبک و برنج بچينيد، سبزیجات چیده شده نباید خیلی به لبه ها نزدیک باشند؛ در اینصورت در زمان رول کردن مشکل ایجاد می کنند، پس از چیدن سبزیجات دستتان را خیس کرده و به آرامی از سمتی که به شما نزدیکتر است سوشی را به کمک حصیر مخصوص رول کردن سوشی، رول کنید، پس از رول کردن با بقیه مواد 3 رول سوشی دیگر درست کنید. تا زمان سرو روی سوشی ها را با حوله نمناک بپوشانید که خشک نشوند.

در زمان سرو هر رول سوشی را با چاقوی تیز و نمناک برش زده، در کاسه ای واسابی و سس سویا را مخلوط کرده و هر سوشی را در این مخلوط زده و میل بفرمایید، فقط بر اساس ذائقه تان واسابی را اضافه كنيد.

منبع: boshghabesabz.com

فرم ارسال نظر  روانشناس ایرانی در لندن   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! مشاهده